Földsugárzásokról – ágy elhelyezés

A legismertebb földsugárzások: Hartmann, Curry, vízér, geológiai törésvonal, érctelér, Szent György vonal, Ley vonalak, vortexek stb. A neten ezekről részletesen lehet olvasni.

Magas szintű kultúrákban elképzelhetetlen volt, hogy építkezést ne előzzön meg radiesztéziai felmérés.  Földvárak, dolmenek, templomok, katedrálisok, piramisok, sírhelyek, lakóépületek, de még a kemencék is csak olyan helyre épülhettek, ahol a hely energetikája, és a Föld-idegáramok ezek „működését” lehetővé tették. A Föld-idegáramokra mint a Föld bolygó meridiánjaira tekintettek, magas rendű kozmikus energiapályákként tartották számon őket, melyekkel a Föld kapcsolatot tart az egész univerzummal és melyek segítségével információ és energiacsere zajlik.

Árpád kori templomaink oltárai alatt  is megtalálható a vízér kereszteződés, Ley vagy Szent György szakrális vonal találkozása, kürtő, Boldogasszonynak szentelt templomok esetén a Mária vonal is futhat, a Hartmann háló pedig a templom belső teréből építészeti eszközökkel a falakba van behúzva.

Népi építészetünkben lakóépület csak olyan területre kerülhetett,  ahol a talajban iható minőségű víz folyt. Középpontja és az itt található kemence a terület tűzpontjára volt szerkesztve. A főbb égtájakkal párhuzamosan futó falak megkönnyítik az ágyak Hartmann háló rácsközeibe való elhelyezését, nem véletlen ezen épületek K-Ny-i tengelye, ami egyben a mestergerenda fekvése. Lakóépület tervezéskor ma is érdemes ezeket az irányelveket követnünk.

Belsőépítészet esetén és térrendezéskor elsősorban földsugárzásokat mérünk, így kiválasztható az ágy optimális helye a szobában. Általánosságban igyekszünk a legsemlegesebb helyet megtalálni, mert ez befolyásolja legkevésbé szervezetünk működését. Egy rosszul elhelyezett ágy számtalan egészségügyi probléma megjelenéséhez járulhat hozzá, egyedi érzékenységtől függően és attól , hogy egyéb tényezők által terhelt- e már az érintett testi terület.  Az írás végén lévő képeken található a sugárzások és betegségek összefüggéseinek rajzos gyűjteménye.

Az emberiség korábbi korszakaira nem volt jellemző hogy valaki évekig vagy akár évtizedekig ugyanazon a helyen aludjon, hiszen aludtak sátorban, istállóban, kemence mellett, kamrában akár minden nap máshol. Az ágy a magas szintű kultúrákban szakrális helynek számított, és a magyar gazda még a tyúkólat sem rakta Hartmann hálóra. Az érzékenyebbek Hartmann kereszteződésen ülve fél óra után elfáradnak, ájulás közeli állapotba juthatnak, itt ülő gyermektől nem sokat várhatunk tanulás terén és megfigyelték, hogy itt még a műszaki berendezések is rendszeresen elromlanak. Hogy ki milyen sugárzásban fekszik pár hónap után – sugárzásfajtától és személytől függően – az aurán mérhetővé válik. Ma is jó módszernek számít a fekhelyek váltogatása, a szoba átrendezése.  Minél többet tesz valaki testi, lelki, szellemi egészségéért,  annál kevésbé kell tartania a földsugárzások káros következményeitől.

Tarthatjuk magunkat az aranyszabályhoz, “sose feküdj vissza oda, ahol megbetegedtél” – természetesen nem influenzáról van szó.