A térrendezésről

Mindenki, aki a kínai eredetű Feng Shui-ról vagy más népek térrendezési hagyományairól olvas, egy idő után szembe találja magát azokkal a láthatatlan erőkkel és minőségekkel, amik ismeretére a térrendezés épül. A kínaiak az éltető energiák szervezésével és  irányításával dolgoznak, ezeket összefoglaló néven csí-nek nevezik, amit leginkább életerőnek fordíthatunk. Ugyanezen kozmikus éltető energiákat az indiaiak pránának nevezték, a magyarok ősi szava rá az ˝erőny”.

A tér minőségét meghatározzák méretei, tájolása, környezete, nyílászárók elhelyezkedése, határoló szerkezeteinek anyaga, színei, mintái stb. Leegyszerűsítve azt mondhatnánk, hogy amikor bebútorozunk egy lakást akkor leginkább a fizikai síkon dolgozunk. Elrendezésükkel és anyagaikkal már befolyásoljuk az éteri világot, és a  a lakáson belüli energiaáramlást.

A térrendezés egyik célja, hogy hozzájussunk a megfelelő mennyiségű és minőségű éteri világból származó életerőkhöz. Minél több természetes anyag ill. a természetből származó tárgy, kő, kristály vagy növény található egy lakásban, annál több éteri energiát tud megtartani. A színek anyagok, fények, minták,  sugárzások pedig hatnak a fiziológiánkra.

Az ősi magyar ház szerkezetében, anyagaiban és díszítéseiben úgy volt kialakítva, hogy annak pozitív  hatásával védőhálót vont lakóira.

Ahogy a mesében az ördög félreugrik az úton a keresztnél, úgy kerülték ki a negatív energia formációk ezeket a védett területeket.

Ha gondolati úton eljutottunk odáig, hogy szeretnénk jobban együttműködni környezetünkkel és megismerni egyes tárgyak, formák, színek, alakzatok minőségét, kollektív tudattalanba kódolt jelentését, jellemzőit, és tudatosan  pozitívan befolyásolni a minket érő hatások összességét,  akkor a térrendezés ennek egyik eszközévé válhat.